Zajazd w dolinie - Rozdział II

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zajazd w dolinie - Rozdział II

Pisanie by neuromaniac on Wto 16 Paź 2012, 15:31

Gdzieś w głębi tajemniczej doliny, w sercu lasu znajdowała się duża polana. W jej środku stało drzewo driady zamieszkującej to miejsce. Driada wiedziała, że zbliżało się jakieś ważne wydarzenie, gdyż podróżnicy zaczęłi zbierać się na jej polanie. Zapewne poszukiwali tajemniczego zajazdu, pojawiającego się w dolinie co roku i ściągającego awanturników z wielu królestw, pragnących dowieść swojego męstwa lub po prostu rozwiazać zagadkę tego tajemniczego budynku.

W dolinie zamieszkiwała staruszka Silva, ze swoimi dwoma braćmi - drwalem Gabrielem i potwornym Natanielem. To oni prowadzili właśnie grupę poszukiwaczy w stronę polany. Chata drwala była przystanią dla podróżników i miała wiele własnych sekretów. W jej podziemiach znajdował się między innymi zbiornik z płynnym czasem, zatrzymanym w biegu. Osoby pragnące rozpocząć swoją przygodę w dolinie udawały się właśnie tam, szukając pomocy i wskazówek co do miejsca pojawiania się zajazdu.

Na polanę żwawo wkroczył... mały, puchaty pająk. Był to bardzo pomocny osobnik o imieniu Edgar. Niósł duży pakunek i przebierając jak najszybciej odnóżami podbiegł do driady, żeby powiedzieć jej, że staruszka niedługo tam się pojawi wraz z resztą podróżników. Zrzucił swój pakunek i rozejrzał się uważnie wokół, wypatrując przybycia innych osób. Pod opieką driady znajdowała się klaczka, przemieniona w centaura przez moce działające w tym miejscu. Edgar poszedł się przywitać.

Niedługo potem pojawiła się staruszka, a z nią nieznana dotąd nikomu Veaphilus, niosąca ze sobą mały topór. Tuż za nimi wyłoniła się Eve Dallas z łukiem, kołczanem i mieczem. Kilka kroków za nimi szła Dimage, przy sobie mając dwa pozłacane sztylety. Wraz z nią z lasu wyłonił się drwal ze swoim bratem...

Aby dołączyć musisz mieć postać, którą staruszka lub jeden z jej braci przyprowadzili tutaj w Rozdziale I i imię Waszej postaci zostało wymienione powyżej. Jeżeli przeszliście przez Rozdział I to wasza postać dołącza do przygody wchodząc na polanę.

Atrybuty i zdolności rasowe będą ujawniane i przydzielane przez narratora, tak samo jak nadnaturalne umiejętności i cechy. Możecie dodać swojej postaci dowolną ilość naturalnych ułomności lub wad, jeżeli chcecie.

Im bliżej będziecie rozwiązania zadania z pierwszego postu tym większa szansa, że to właśnie Wasza postać je rozwiąże i odsłoni kolejną część opowieści, a także zostanie włączona do opowieści narratora.

Proszę nie robić odniesień do cudzych postaci jeżeli nie wyrazili na to wyraźnie zgody - każdy wpis jest o Waszej postaci, chyba, że narrator zdecyduje się wpleść postaci w główny wątek. Proszę też nie pisać o poczynaniach postaci będących częścią opowieści.

Posty powinny trzymać się w atmosferze całej opowieści tj. czasy około średniowiecza jeżeli chodzi o zaawansowanie technologiczne, świat fantasy z działającą magią i obecnymi magicznymi stworzeniami.

Proszę śledzić uważnie posty narratora - w dymkach takich jak ten będą komentarze co do zasad zabawy, ich łamania lub tego, czy temat jest otwarty, czy zamknięty.

Poprzednia część: Rozdział I
Następna część: Rozdział III

Ostatnio zmieniony przez neuromaniac dnia Pon 29 Paź 2012, 22:52, w całości zmieniany 2 razy

Z artykułu Nonsensopedii o Administratorach : Administrator – jedyny bóg czata, strony czy forum. Wiecznie w złym humorze, banuje Cię za to, że żyjesz. Nie lubi kierować się czyimiś sugestiami, od czegoś ma własne. Admin może wszystko w przeciwieństwie do Ciebie – marnego usera. Należy także pamiętać, że nie przeczytałeś lub nie zrozumiałeś tego, co administrator napisał wcześniej że admin ma zawsze rację, a jeżeli nie ma, to znaczy, że admin i tak ma rację.

1. Nie będziesz czcił adminów innych stron.
2. Nie będziesz zawracał adminowi tyłka nadaremno.
3. Pamiętaj, byś admina święcił.
4. Czcij admina swego i polecenia jego.
5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
8. Nie wygaduj za plecami słów przeciw adminowi swemu.
9. Nie pożądaj władzy admina swego.
10. Ani żadnej funkcji, która jego jest.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Data rejestracji : 22/04/2012

http://www.crimson-mist.net

Powrót do góry Go down

Re: Zajazd w dolinie - Rozdział II

Pisanie by Go?? on Wto 16 Paź 2012, 19:52

Zobaczyła jak w jej stronę zbliża się jakieś stworzenie. Wyglądało jak pająk, ale był nieco wyrośnięty. Zaczęła się cofać w obawie przed atakiem.
Go??
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Wto 16 Paź 2012, 21:26

Edgar zatrzymał się widząc, że centaur się cofa. Podniósł się jak najwyżej umieł i piskliwym głosem powiedział:

- Nie bój się! Nie zrobię Ci krzywdy! Chciałem się tylko przywitać.

Po czym stanął nasłuchując z napięciem odpowiedzi.

Z artykułu Nonsensopedii o Administratorach : Administrator – jedyny bóg czata, strony czy forum. Wiecznie w złym humorze, banuje Cię za to, że żyjesz. Nie lubi kierować się czyimiś sugestiami, od czegoś ma własne. Admin może wszystko w przeciwieństwie do Ciebie – marnego usera. Należy także pamiętać, że nie przeczytałeś lub nie zrozumiałeś tego, co administrator napisał wcześniej że admin ma zawsze rację, a jeżeli nie ma, to znaczy, że admin i tak ma rację.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Go?? on Sro 17 Paź 2012, 07:28

Po usłyszanych słowach zatrzymała się, ale dalej z obawą spoglądała na stworzenie. Po tym co ją tu spotkało, zaufanie miała tylko do driady, która ją uratowała.
Go??
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Dimage on Sro 17 Paź 2012, 20:46

Niepewnie stąpając wkroczyła na polanę. Rozejrzała się wokoło i zobaczyła zwierze podobne do puchatego pająka i.. centaura? Ta dolina chyba nie raz ją jeszcze zaskoczy..
-Yyy.. Witam?- powiedziała niepewnie podchodząc do obu stworzeń.

The hardest part is letting go on your dreams.
Dimage
Płomyk
Płomyk

Data rejestracji : 24/04/2012

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Czw 18 Paź 2012, 16:52

Eve razem z wszystkimi weszła na polane. Poprawiając kołczan na ramieniu, rozejrzała się. wszystkich w okolicy znała. Nawet drzewo. No, prawie wszystkich. kawałek dalej stał... centaur? Pani centaur? Eve brakło słowa więc tylko stała i głupkowato się gapiła.

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Data rejestracji : 23/04/2012

http://www.e-potter.com/user/LilyPotter

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Czw 18 Paź 2012, 16:58

Edgara nie zniechęciła postawa młodej centaurzycy, ale zauważył inne osoby wkraczające na polanę. Od razu zauważył, że wszyscy są uzbrojeni po zęby i gotowi na jakąś nową przygodę. Wśród nowo-przybyłych zauważył Eve i szybciutko do niej podbiegł, wspiął się po jej boku aż na jej ramię i po uściśnięciu jej głowy puchatymi odnóżami podekscytowany powiedział:

- Ja Cię znam! Zabierzesz mnie ze sobą? Tam, gdzie idziecie, możesz mnie zabrać? Bo Silva mnie nie puści jeżeli nikt się za mną nie wstawi, proszę - wpatrywał się wielkimi, czarnymi oczkami w Eve, czekając w napięciu na odpowiedź.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Czw 18 Paź 2012, 17:20

Eve przestała się bezczelnie w gapiać w centuarzyce czy jakkolwiek inaczej stworzenie nazwać, gdy poczyła jak coś sie po niej wspina. Zanim jendak zdążyła wrzasnąć, zrzucić to coś z głowy usłyszała cieniutki głosik, który tak dobrze znała...
- Ja Cię znam! Zabierzesz mnie ze sobą? Tam, gdzie idziecie, możesz mnie zabrać? Bo Silva mnie nie puści jeżeli nikt się za mną nie wstawi, proszę.
Eve przyjrzała sie pajątowi, który wpatrywał się w nią czarnymi oczkami, które miał tuż przy jej twarzy.
- now iesz, jeśli Silva się zgodzi... czemu nie... W sumie...

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Veaphilus on Czw 18 Paź 2012, 17:31

Veaphilus przyglądała się całej sytuacji z poziomu podłogi,ponieważ od wejścia na polanę siedziała na trawie i bawiła się jej źdźbłami.

'Przyjaźń to dla nas sprawa życia i śmierci.' ~ Dranie tak mają, ft. Hukos, Sitek, B.R.O

'To moje życie takim je pozostaw, nie osądzaj bez podstaw, nienawiść na bok odstaw.' ~ To moje życie, Chada ft. PIH
Veaphilus
Płomyk
Płomyk

Data rejestracji : 30/05/2012

Powrót do góry Go down

Pisanie by Go?? on Pią 19 Paź 2012, 08:40

Przyglądała się ludziom wchodzącym na polanę. W jej oczach czaił się strach. Zaczęła grzebać kopytem w ziemi.
Go??
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Pią 19 Paź 2012, 21:59

Pająk poszedł do staruszki i zapytał czy może dołączyć do podróżniczek. Silva wzięła go na ręce i podeszła z nim do Eve.

- Wiem, że Edgar potrafi być uciążliwy, ale wiedz też, że widzi doskonale w ciemnościach i przez wszelkie iluzje. Nie zawahaj się też skorzystać z jego niewielkiego rozmiaru do okrywania zakamarków zajazdu, gdyż nie spotkałam jeszcze zwierzęcia, które poruszałoby się równie cicho jak on. - podniosła pająka na wysokość swojej twarzy i odezwała się do niego - Edgarze, bądź ostrożny i staraj się zachowywać odpowiednio, dobrze?

Pająk podskoczył wręcz w miejscu, podekscytowany nadchodzącą przygodą.

- Oczywiście! I pomogę im jak tylko będę mógł, tylko nie każ mi nosić żadnych pakunków, to będę mógł utrzymać się na czyjejś głowie bez problemu. Ważę ledwie tyle co wełniana czapka, nie będę nikomu przeszkadzać. Potrafię się utrzymać odnożami...

Pająk kontynuował tyradę, gdy staruszka zachichotała i oddała go w ręce Eve z tymi słowami:

- Teraz to Twój rozmówca.

Oddaliła się i po odwróceniu się zauważyła, że młody centaur robi się coraz bardziej niespokojny. Pośpiesznie dotknęła ziemi i podniosła mały korzeń drzewa stojącego pośrodku polany. Szepnęła coś w jego stronę i odłożyła z powrotem. Ziema poruszyła się i wyłoniły się z niej korzenie drzewa, które oddzieliły zebranych od młodej centaurzycy. Przy niej pojawiłą się driada, uspokajającym głosem próbując jej powiedzieć czemu ci ludzie się tu zebrali i czego szukają. Na koniec zapewniła, że podróżnicy opuszczą niedługo polanę w poszukiwaniu zajazdu w dolinie. Jeżeli centaurzyca chciała iść z nimi musiałaby się przyzwyczaić do ich obecności.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Veaphilus on Sob 20 Paź 2012, 12:03

Veaphilus znudziło się oglądanie trawy,dlatego zaczęła się kręcić po polanie.W pewnym momencie zobaczyła wielkie korzenie,a za nimi centaura.Następnie jej uwagę przykuł pająk siedzący na rękach jednej z towarzyszącej podróżniczki.Nie mając lepszego pomysłu znowu usiadła na trawie i zaczęła bawić się jej źdźbłami.

'Przyjaźń to dla nas sprawa życia i śmierci.' ~ Dranie tak mają, ft. Hukos, Sitek, B.R.O

'To moje życie takim je pozostaw, nie osądzaj bez podstaw, nienawiść na bok odstaw.' ~ To moje życie, Chada ft. PIH
Veaphilus
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Nie 21 Paź 2012, 18:18

Eve, z wełnianą czapką - Edgarem na głowie, rozglądała sie po okolicy. Widziała młodą centuarzycę, odgrodzoną drzewem. Miała zamiar do niej podejść, powiedzieć parę słów... Ale zamiast tego podeszła do nowej podróżniczki, namiętnie szarpiącej i zrywającej źdźbła trawy.

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Veaphilus on Nie 21 Paź 2012, 19:08

Veaphilus poczuła na sobie spojrzenie.Uniosła głowę do góry.Nad nią stała jedna z podróżniczek.
-Chciałaś coś?-Powiedziała do dziewczyny z pająkiem na głowie i uśmiechnęła się.

Veaphilus
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Nie 21 Paź 2012, 19:26

- Pogadać, wyrwać się z przygotowań...? I tak musimy czekać. A w ogóle, to Eve jestem.

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Veaphilus on Nie 21 Paź 2012, 19:29

-Miło mi,ja jestem Veaphilus.-Powiedziała po czym spojrzała się na centaurzycę i westchnęła.

Veaphilus
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by Go?? on Nie 21 Paź 2012, 19:39

Nieśmiało podeszła do przegrody z korzeni. Przyjrzała się ludziom i powiedziała, to co uznawała za bezpieczne aby ich bliżej poznać.
- Czy możecie odrzucić swoją broń? - jej głos rozproszył się po całej polanie.
Go??
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Veaphilus on Nie 21 Paź 2012, 19:45

Spojrzała na centaurzycę po czym odrzuciła za siebie mały topór.Spojrzała wyczekująco na inne podróżniczki.

Veaphilus
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by Dimage on Nie 21 Paź 2012, 19:56

Odrzucić broń? Nie była pewna, czy to dobre rozwiązanie. Ale niech będzie, oby tylko centaurzyca jej nie zaatakowała.
-Proszę bardzo- powiedziała. Cisnęła obydwoma sztyletami w ziemię, a ostrza weszły w nią jak w masło.

The hardest part is letting go on your dreams.
Dimage
Płomyk
Płomyk

Data rejestracji : 24/04/2012

Powrót do góry Go down

Pisanie by Go?? on Nie 21 Paź 2012, 20:29

Zobaczyła, że dwie podróżniczki nie mają zamiaru jej skrzywdzić i miała nadzieję, że reszta podróżników również miała pokojowe zamiary. Cofnęła się do tyłu, wzięła rozbieg i przeskoczyła przeszkodę dzielącą ją od podróżników. Stanęła kilka kilka kroków przed nimi i spytała się o cel ich podróży. Zastanawiała się jeszcze czy warto kontynuować podróż wraz z nimi.
Go??
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by Veaphilus on Nie 21 Paź 2012, 20:30

-Cel?Znalezienie legendarnego Zajazdu.Jak się nazywasz?-Zwróciła się do centaurzycy.

Veaphilus
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Pon 22 Paź 2012, 06:58

Eve tak jak wszyscy odłożyła broń i niesmiało podeszła dwa kroki. Centuarzyca wyglądała na przestraszoną...

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Veaphilus on Wto 23 Paź 2012, 19:55

Nie przejęła sie zbytnio tym,że nie dostała odpowiedzi -większość osób nie zwracała na nią uwagi.Nie mając lepszego zajęcia do roboty,przysiadła 5 metrów przed centaurzycą i patrzała na nią w milczeniu.

Veaphilus
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by Go?? on Wto 23 Paź 2012, 20:20

Podeszłą do staruszki i powiedziała jej coś cichym głosem.
Go??
Gość

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Czw 25 Paź 2012, 17:27

Staruszka nie dosłyszała wypowiedzianych słów, ale domyśliła się, że centaurzyca chciałaby dołączyć do reszty i poszukać zajazdu wraz z nimi. Jako, że słońce chyliło się ku zachodowi kiwnęła głową w stronę swych braci, którzy w jak najdalszym zakątku polany ułożyli kamienie wokół sporego stosu suchego drewna i zaczęli gotować wodę i szykować kolację dla wszystkich zebranych. Staruszka poprosiła podróżniczki o przyłączenie się i pokrótce opowiedziała wszystkim co się do tej pory działo w dolinie, odkąd każda z nich się tam pojawiła.

Jej opowieść podążała krokami Eve i Dimage, gdy jedna spadła ze zbocza wprost na drugą i poznały po raz pierwszy staruszkę. Potem opisała chatę drwala i jej magiczne zakamarki, zwłaszcza wielki zbiornik z zatrzymanym czasem w podziemiach. Gdy zapadł zmrok mówiła o U'hun'nu przemierzających lasy doliny, gdy część podróżnych była w chatce myśliwskiej, a reszta w chacie drwala. W końcu powiedziała im co spotkało klaczkę, która przypadkiem natrafiła na tą dolinę. Dopiero wtedy była gotowa przejść do tematu, który interesował wszystkich zebranych - samego zajazdu. Spojrzała wokół po twarzach zgromadzonych i cicho powiedziała:

- Zajazd jest czymś innym, czymś z czym jeszcze się nie spotkaliście. Został wybudowany jako Złota Mgła, miał przynieść naszym rodzicom bogactwo i szczęście. Ta nazwa niedługo zagościła na szyldzie. Spoza gór przybyli źli ludzie, których kusiło szczęście i bogactwo znalezione tutaj przez naszych rodziców. Moja siostra, Ana, przewidziała wydarzenia tamtej nocy i mało nie straciła zmysłów od tej wizji. Udało jej się zorganizować ucieczkę dla mnie, Gabriela i Nataniela. Wiedziała od początku, że jeżeli umknęlibyśmy przed tą nocą lub próbowali się ukryć to żadne z nas nie miałoby szans, a tak poświęcając swoją wolność i życia naszych rodziców udało jej się uratować nas stamtąd. Gdy zbójnicy wtargnęli do budynku mieliśmy kilkunastu gości, śpiących w różnych pokojach i głównej izbie. Wielu z nich nawet nie zdążyło się obudzić, zapewne wciąż leżą na poczerwieniałych deskach. Nasz ojciec obudził się i walczył dzielnie, ale cóż mógł zrobić przeciwko kilku uzbrojonym po zęby, zaprawionym w walkach rozbójnikom? Nasza matka widząc jego upadek przeklęła zajazd i wszystkich zgromadzonych w nim ludzi, mając nadzieję, że udało nam się uciec. Nie znam dokładnych słów klątwy, ale wiem jakie ma efekty. Zajazd pojawia się tylko raz do roku, gdy krwawy księżyc oświetla jego ściany. Nawet wtedy budynek nie jest widoczny zbyt wyraźnie i czerwone drzewa, z których został zbudowany wyglądają jak mgła. Były półprzezroczyste jak obrazy czasem widziane na pustyni, ale tutaj nie ma żadnej. Stąd zmienona została nazwa, bo odkąd pierwsi rycerze próbowali wkroczyć do zajazdu i po jego zniknięciu znaleziono tylko ich ciała na otwartym terenie zaczęto nazywać go Karmazynową Mgłą.

Staruszka przerwała opowieść i zapatrzyła się w płomienie ogniska.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry