Poczuj magię Hogwartu...

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Poczuj magię Hogwartu...

Pisanie by EveDallas on Sro 18 Lip 2012, 17:54

Z Sowiarni wyleciało kilkaset sów. Każda dokładnie znała cel podróży. Albus Dumbledore obserwował je chwilę z okna, po czym udał się do swojego gabinetu. Na biurku leżała długa lista uczniów, którzy w tym roku zostają przyjęci do szkoły. Obok Albus postawił swój podpis na liście nauczycieli, którzy będą uczyć w tym roku, po tych wszystkich zmianach poleconych przez Ministerstwo Magii. Zerknął jeszcze raz na listę uczniów
- To mogą być dobrzy uczniowie...
Jednocześnie kilka z sów dotarło już do swojego celu - do domów przyszłych pierwszoroczniaków. Jedna zapukała w okno, inna wrzuciła list do skrzynki, to zależało, do jakiej rodziny list przychodził. A sowa, która dotarła do Ciebie?...

Aby dołączyć do uczniów, którzy w tym roku pierwszy raz pojadą do Hogwartu, by zmierzyc się z nauką czarów i magii, w tym temacie napisz post opisujący Twoją postać, oraz moment przybycia listu.
Kilka zasad wątku:
* Każda postać musi mieć porządne imię i nazwisko, nazwiska kierujące jednoznacznie na postacie kanoniczne (Potter, Granger itd.) są zabronione, i będą zmieniane jeśli się pojawią.
*Nie można ingerować w losy innych bohaterów lub nauczycieli.
*Czas gry nie jest rzeczywisty, tj, jeśli teraz jest lipiec, to w Hogwarcie może być nawet czerwiec – rok szkolny ciągnąłby się za długo, i byłyby problemy z niektórymi akcjami (jak np. mecze Quidditcha).
EveDallas
Ognisko
Ognisko

Data rejestracji : 23/04/2012

http://www.e-potter.com/user/LilyPotter

Powrót do góry Go down

Re: Poczuj magię Hogwartu...

Pisanie by neuromaniac on Sro 18 Lip 2012, 18:14

Silia Harvey siedziała przy biurku w swoim pokoju i pracowicie kolorowała zrobione przez siebie rysunki jednorożców i smoków. Jak na swój wiek była drobnej budowy, którą zawsze wyśmiewano w szkole i na podwórku. Zwykle przezywali ją laleczką i nienawidziła tego. Jej rodzice pracowali dosć ciężko we własnej firmie architektonicznej. Cała rodzina miała zacięcie do rysunków, ale zwykle były to rysunki precyzyjne, nie takie jakie lubiła Silia. Ona wolała zapełniać kartki magicznymi stworzeniami, czarami i księżniczkami w wysokich wieżach. Siedziała w domu sama, bo rodzice częściej zostawali po godzinach niż spędzali czas z ich dwójką dzieci. Brat Silii nigdy nie śmiał się z jej dziecinnych marzeń, czy też rysunków. Zawsze miała w nim wsparcie, chociaż niedawno poznana przez niego dziewczyna odciągała go coraz częściej od domu. Był o 7 lat starszy od Silii i zaczynał własne życie - obawiała się więc, że niedługo nie zostanie nikt kto stanąłby w jej obronie.

Coś zaszeleściło za oknem i sowa zapukała dziobem w okno pokoju Silii. Dziewczyna zastanowiła się czemu sowa latałaby po mieście w dzień. Po chwili zauważyła, że sowa trzyma w dziobie gruby list... adresowany właśnie do niej! Otworzyła szybko okno i podniosła list, zostawiony przez sowę na parapecie okna. Na liście była pieczątka jakiejś szkoły, szkoły magii i czarodziejstwa?

Z artykułu Nonsensopedii o Administratorach : Administrator – jedyny bóg czata, strony czy forum. Wiecznie w złym humorze, banuje Cię za to, że żyjesz. Nie lubi kierować się czyimiś sugestiami, od czegoś ma własne. Admin może wszystko w przeciwieństwie do Ciebie – marnego usera. Należy także pamiętać, że nie przeczytałeś lub nie zrozumiałeś tego, co administrator napisał wcześniej że admin ma zawsze rację, a jeżeli nie ma, to znaczy, że admin i tak ma rację.

1. Nie będziesz czcił adminów innych stron.
2. Nie będziesz zawracał adminowi tyłka nadaremno.
3. Pamiętaj, byś admina święcił.
4. Czcij admina swego i polecenia jego.
5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
8. Nie wygaduj za plecami słów przeciw adminowi swemu.
9. Nie pożądaj władzy admina swego.
10. Ani żadnej funkcji, która jego jest.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Data rejestracji : 22/04/2012

http://www.crimson-mist.net

Powrót do góry Go down

Pisanie by Dimage on Czw 19 Lip 2012, 13:10

Vanessa Liesson leżała na łóżku i czytała książkę. Opowiadała ona o losach czarodzieja, który dla pieniędzy zobowiązał się zabic najlepszego przyjaciela. Lubiła takie historie dużo bardziej od kolorowych księżniczek latających na pegazach. Większośc uczniów z młodszych klas bało się jej i unikało od pierwszego spotkania. Zastanawiała się, czy to przez jej wygląd, czy może coś źle robiła. Miała ciemne, niemal czarne włosy, niebieskie oczy i alabastrową cerę. Jej rodzina od pokoleń zajmowała się jubilerstwem, Van miała przejąc interes jak dorośnie.
Nagle do pokoju wbiegł Dan, młodszy brat dziewczyny. Zerknął zza jej głowy między stronice. Nie potrafił jeszcze czytac, więc tylko patrzył na obrazek wielkiego smoka i stojącego pod nim czarodzieja. Vanessa zerknęła na niego i usiadła, Dan zrobił to samo. Razem przewracali strony i oglądali obrazki. On jako jeden z niewielu widział, że nie jest taka, na jaką czasami wygląda.
Firanka w oknie uniosła się pod wpływem silnego podmuchu wiatru. Dziewczyna odłożyła książkę, wstała. Chciała zamknąc okno, jednak przeszkodziła jej sowa stojąca na parapecie. Ptak przyglądał się jej uważnie przechylając głowę. Zauważyła, że trzyma w dziobie kopertę. Ostrożnie ją wyjęła i pogłaskała sowę po łebku. Dziewczyna zamknęła okno, sowa odleciała. Van usiadła na łóżku i przyglądała się tajemniczemu listowi. Odwróciła go i zobaczyła pieczątkę "Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie". Podskoczyła z radości i pobiegła na parter, do rodziców.
Dimage
Płomyk
Płomyk

Data rejestracji : 24/04/2012

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Czw 19 Lip 2012, 15:05

Już dwie sowy znalazły rodziny, do których miały przybyć. jako pierwszy doleciał duży, brązowy puchacz. Gdy usiadł na parapecie zadbanego domu i zapukał w okno, mała dziewczynka podbiegła i odwiązała list. Sowa zahukała z wdzięcznością i odleciała w kierunku Hogwartu.
Mała Silia pobiegła do kuchni. Rodziców nie było, ale przy kuchennym stole siedział jej starszy brat. Wyraźnie zdziwił się, gdy zobaczył uradowaną dziewczynkę wbiegająca do pokoju.
- Coś się stało, Sili?
Dziewczynka rzuciła mu list. Chwilę później ktoś zakołatał do drzwi, a w oknie dało si.ę zauważyć siedzącego na murku przy drzwiach burego kota z ciemnymi obwódkami wokół oczu.

Inna sowa, niewielka płomykówka, chwilę później dotarła do swego celu. Zastała inną dziewczynkę, Vanessę, czytającą książę razem z bratem. Skrzydła lądującej na parapecie sowy wznieciły podmuch, a ta wstała, by zamknąć okno. Jednak zauważyła list. Sowa wdzięcznie wyciągnęła nóżkę i zahukała. Gdy list został odwiązany, odleciała do domu - do sowiarni w Hogwarcie.
Vanessa złapała list i pobiegła na parter. Musiała, po prostu musiała pokazać list rodzicom. Została przyjęta do szkoły magii! Od jakiegoś czasu działo się z nią coś dziwnego - gdy była zła, denerwowała się, działy się różne rzeczy. Raz pies sąsiadów wylądował na drzewie, gdy spojrzała się na niego tuż po tym, jak chciał ją ugryźć. innym razem, gdy była przestraszona, otworzyła dotąd zamknięte na klucz drzwi. To na pewno nie było normalne.
Gdy dobiegła do pokoju rodziców, usłyszała pukanie. Rzuciła im list i uśmiechając się, podążyła otworzyć drzwi.
Stał za nimi wysoki mężczyzna, ubrany w dziwny, fioletowy garnitur, w okularach-połówkach i z bardzo długą, białą brodą.
- To ty jesteś Vanessa, prawda?

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Dimage on Czw 19 Lip 2012, 17:19

Vanessa zdziwiła się, kiedy otworzyła drzwi. Nie znała przybysza stojącego przed nią.
-To ty jesteś Vanessa, prawda?-zapytał
-Tak, to ja. Jeżeli to do rodziców, to ja już wołam..-odwróciła się w się i już chciała zawołac mamę.

The hardest part is letting go on your dreams.
Dimage
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Czw 19 Lip 2012, 17:22

Silia otworzyła drzwi, ale nie zauważyła nikogo, kto mógłby zapukać. Na murku przy drzwiach siedział kot, do którego podeszła.

- Uwielbiam koty! - zawołała po czym wyciągnęła rękę żeby pogłaskać siedzącego kota.

Z artykułu Nonsensopedii o Administratorach : Administrator – jedyny bóg czata, strony czy forum. Wiecznie w złym humorze, banuje Cię za to, że żyjesz. Nie lubi kierować się czyimiś sugestiami, od czegoś ma własne. Admin może wszystko w przeciwieństwie do Ciebie – marnego usera. Należy także pamiętać, że nie przeczytałeś lub nie zrozumiałeś tego, co administrator napisał wcześniej że admin ma zawsze rację, a jeżeli nie ma, to znaczy, że admin i tak ma rację.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Czw 19 Lip 2012, 17:31

- Dobrze, Vanesso, możesz ich zawołać. Ale z tobą też chcę porozmawiać.
Vanessa pobiegła do pokoju rodziców i zawołała ich. jej matka nadal ściskała w rękach kopertę z listem.
- Dzień dobry. nazywam się Albus Dumbledore i jestem dyrektorem szkoły magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Vanessa jest jedną z naszych młodych czarownic, które w tym roku pierwszy raz pojedzie do szkoły. jako, ze pochodzi z rodziny mugolskiej - to znaczy, że nie ma w rodzinie żadnych czarodziejów - przedstawiciel szkoły zawsze przybywa, by pomóc w tym pierwszym dniu wyjaśnić wszelkie wątpliwości...

Silia na widok kota na murku od razu się rozpromieniła. Kocur był śliczny - bury, i miał obwódki wokół oczu. Ledwo jednak wyciągnęła rękę, by go pogłaskać - kocur zeskoczył z murku i zaczął się zmieniać. Chwilę później przed dziewczynką stała wysoka kobieta w dziwnej szacie i tiarze na głowie, a także cienkich okularach, wyglądających niczym obwódki oczu kota.
- Dzień dobry, Silio. Jestem profesor McGonnagal. Czy rodzice są w domu?...
EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Czw 19 Lip 2012, 17:33

Zapiszczała dość głosno widząc jak kot zmienia się w osobę i do niej przemawia. Lekko się zająknęła mówiąc:

- Przykro mi, rodziców nie ma w domu, jest tylko mój starszy brat.

Odgarnęła pukiel ciemnorudych włosów, który zasłaniał jedno z jej brązowych oczu i połowę jej piegowatej twarzy.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Dimage on Czw 19 Lip 2012, 17:39

Pomyślała, że staruszek stojący przed nią stroi sobie żarty. Nie widziała sensu w tym, co mówił.
-Zaraz, pan mówi na serio? Czarodzieje istnieją, a ja mam iśc do jakiejś magicznej szkoły? Wybaczy pan, ale jakoś mi to nie pasuje..-patrzyła uważnie na mężczyznę, który przedstawił się jako Albus Dumbledore.
Dimage
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Czw 19 Lip 2012, 17:55

- Ach, wiadomo, nie każdy od razu wierzy, że czarodzieje istnieją. My mamy odwrotnie. - powiedział Albus i sięgnął za pazuchę. - Najlepszym przykładem jestem właśnie ja, nigdy nie umiałem upodobnić się do mugoli. Ale chwileczkę...
Wyciągnął różdżkę i kilka razy stuknął w kartkę papieru leżącą na półeczce. Zapełniła się ona tekstem. Dumbledore podniósł ją i podał ojcu Vanessy.
- Ah, no tak, to wszystko wyjaśnia... - wyszeptał ten drugi zdumiony.
- Prawda? Vanessa już od urodzenia była zapisana w naszej szkole. Nigdy nie przejawiała jakichś magicznych, dziwnych skłonności?
- Em, raczej...
- Tak. - Odpowiedziała dziewczynka.
- No właśnie. Proszę otworzyć list. jest tam pełna lista podręczników i całego wyposażenia. Możemy jechać na Pokątną w każdej chwili. Jako przedstawiciel Hogwartu mam zamiar oprowadzić tam państwa, by Vanessa potem mogła radzić sobie sama.
- Ale proszę pana... Tu jest coś dziwnego... Taka dziwna nazwa peronu...
- Wszystkiego dowiesz się 1 września. A teraz chodźmy. Mają państwo w domu kominek...?

Profesor McGonnagal lekko skrzywiła się, gdy usłyszała pisk dziewczynki.
- Przykro mi, rodziców nie ma w domu, jest tylko mój starszy brat.
- Jeśli jest dorosły, poproś go tutaj.
Silia wpadła do domu, by zawołać brata. Gdy ten przyszedł, zmierzył nieznajoma dziwnym wzrokiem.
- Dzień dobry. jestem profesor Minerva McGonnagal, przedstawicielka i wicedyrektorka Szkoły Magii i czarodziejstwa w Hogwarcie. Sowa przyniosła już list - Silia została przyjęta do naszej szkoły, i w tym roku pojedzie razem z innymi jedenastolatkami do Hogwartu we wrześniu. Jako że pochodzi z mugolskiej, niemagicznej rodziny, przyjechałam, by pomóc wam z wszystkim. Silia musi przygotować się do wyjazdu. Kiedy przybędą wasi rodzice?
- Em... Niedługo powinni być. - wyjąkał lekko zdziwiony Robert.
- Dobrze. Mogę wejść? Poczekam, muszę wszystko objaśnić. Chyba że nie chcecie, wtedy wystarczy, ze wyślecie sowę, a przybędzie inny nauczyciel.
- Nie mamy sowy... - powiedziała Silia.
- Zostawię wam tą, która przyleciała z listem i gdzieś poleciała, pewnie na łowy. Z tym że prawdopodobnie nie będę to ja, może przybyć profesor Snape, Sprout, albo sam dyrektor, Dumbledore. No więc jak...?

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Dimage on Czw 19 Lip 2012, 18:01

Dziewczyna zdziwiła się. "Po kiego grzyba mu kominek?"-pomyślała.
-Tak, mamy.- wskazała na kominek w salonie. Biło od niego przyjemne ciepło.

Ostatnio zmieniony przez Dimage dnia Czw 19 Lip 2012, 18:02, w całości zmieniany 1 raz

Dimage
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Czw 19 Lip 2012, 18:01

Siia wybłagała Roberta, żeby wpuścił panią profesor do domu. Nie spuszczała z niej wielkich oczu, gapiących się z uwielbieniem na postać wprost z bajki. Ta pani potrafiła zamieniać się w kota i będzie tłumaczyć szczegóły mojego przyjęcia do szkoły magii! Zapytała pani profesor:

- Proszę pani? A czy w tej szkole nauczę się zmieniać w inne zwierzęta? Czy pani potrafi się zmieniać w duże dzikie koty? Takie jak tygrysy?

Z napięciem czekała na odpowiedź.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Czw 19 Lip 2012, 18:19

- Bardzo dobrze.
Albus pogrzebał w kieszeni fioletowego garnituru. Wydobył małe pudełeczko. otworzył je, i wsypał całą zawartość do ognia, który natychmiast przybrał zieloną barwę. Spojrzał znad okularów połówek na przestraszoną rodzinkę.
- Jesteście gotowi? Proszę, niech każdy wejdzie w ogień, mówiąc 'Ulica Pokątna'! To kto pierwszy?
Na przód wysunął się mały brat Vanessy.
- Ja mogę, psze pana!
- jesteś troszkę za mały, żeby lecieć sam, wiesz? Ale może... ktoś z państwa? - Spojrzał wymownie na rodziców.
- No... no dobrze.
Chwile później rodzice i brat Vanessy wskoczyli w ogień.
- A ty pójdziesz ze mną. pamiętaj, aby wyraźnie wypowiedzieć nazwę - ulica Pokątna! No, wskakuj!
Gdy dziewczynka zniknęła, Albus obrócił się w miejscu i zniknął.

Profesor McGonnagal najwyraźniej nie była zadowolona z towarzystwa Silii. dziewczynka cały czas skakała wokoło niej, dopytując się o dosłownie wszystko.
- Proszę pani? A czy w tej szkole nauczę się zmieniać w inne zwierzęta? Czy pani potrafi się zmieniać w duże dzikie koty? Takie jak tygrysy?
- Nie, nie nauczysz się tego u nas w szkole. Dopiero po jej ukończeniu. Taka sztuka to animagia. Każdy czarodziej może wybrać jedno zwierzę, w które się zamienia. Ja mam obraną postać kota. Jest kilka innych animagów, których znam, na przykład Rita...
- A czy są jacyś czarodzieje, przemieniający się w tygrysy?
- Nie.
- Dlaczegooo? - Zapytała dziewczynka, dziwnie przedłużając ostatnia literę.
- Bo... - Mękę profesor przerwał zgrzyt klucza w zamku.
- Dzieci! jesteście w domu? - usłyszeli męski głos. profesor McGonnagal odetchnęła i uśmiechnęła się.
Rodzice Silii i Roberta stanęli jak wryci w progu kuchni.
- Silio, kto to jest...?
- Jestem profesor McGonnagal i przybyłam tu, by omówić z państwem szczegóły pobytu waszej córki, Silii, w naszej szkole.
- Coooo? - Ah, to chyba jest u nich rodzinne! - w jakiej szkole? Silio, wyjaśnij to!
EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Czw 19 Lip 2012, 18:23

- Mamo, tato, dostałam dzisiaj list przyniesiony przez sowę! I jak pokazywałam go Robertowi to ktoś zapukał, ale jak otworzyłam drzwi to nikogo nie było! I na murku siedział bury kot! I jak chciałam go pogłaskać to zmienił się w panią profesor! I ona powiedziała, że pójdę do szkoły magii! I ma wytłumaczyć nam wszystko! I czarodzieje mogą zmieniać się w zwierzęta! I nie ma takich co zmieniają się w tygrysy! I ja chcę się zmieniać w tygrysaaa! - mówiąc bardzo szybko podała rodzicom list, przyniesiony przez sowę.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Dimage on Czw 19 Lip 2012, 18:29

Kiedy weszła do kominka nie czuła gorąca. Po stanięciu w ogniu i wykrzyczeniu "Na Pokątną!" widziała wirujący wokół świat. Zapadła ciemnośc.
Otworzyła oczy. Widziała wnętrze dziwnego baru. gdy otrzepała ubranie z popiołu, zobaczyła, że obok pojawił się dyrektor.
Vanessa rozejrzała się po wnętrzu. Widziała mnóstwo dziwnie ubranych postaci. Co ciekawe, przez otwarte drzwi widziała uliczkę Londynu, którą przechodziła wielokrotnie, i sklep muzyczny, w którym zawsze kupowała płyty. Wydało jej się to przynajmniej dziwne.
Dimage
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Czw 19 Lip 2012, 18:58

- Witaj Tomie! idziemy na Pokatną, ale jak wrócimy, chciałbym znów skorzystać z kominka.
Barman nazwany Tomem nisko się ukłonił i otworzył grupce drzwi. Wszyscy schylali głowę, gdy obok przechodził Dumbledore - bo każdy miał coś na sumieniu. jednak dyrektor nawet nie zwracał na nich uwagi. Wprowadził ich na podwórko nas tyłach baru. Wyciągnął zza pazuchy różdżkę, stuknął nią w kilka cegieł muru i odsunął się.
- Wita na Pokątnej!

- Właśnie tak. Silia jest zapisana do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, i już we wrześniu podejmie tam naukę.
- A jeśli nie wyrazimy zgody?
- Nie ma takiej możliwości - Profesor chłodno się uśmiechnęła - dziecko zapisane do szkoły pójdzie tam. Jeśli nie chcecie państwo, sama zajmę się zakupami i pomocy Silii.
- Nie, tylko tak pytałem. - Ojciec Silii był wyraźnie zmieszany. - A gdzie musimy dotrzeć?
- Na ulicę Pokątną. Wygodne by było użycie proszku Fiuu, ale jednak będzie praktyczniejsze dojechanie tam. Ma pan samochód, prawda?
- Tak.
- No wiec jedźmy.

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Czw 19 Lip 2012, 19:04

Silia wierciła się w samochodzie przez całą drogę. Nie mogła się doczekać tego, co profesor miała im pokazać. Ulica Pokątna brzmiała z lekka śmiesznie, ale gdy już ochłonęła z pierwszego podekscytowania pożałował zadawania tylu głupich pytań. Musiała wyglądać strasznie dziecinnie.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Dimage on Pią 20 Lip 2012, 10:52

Gdy dyrektor zastukał różdżką o cegły, otworzyło się przejście.
-Witaj na Pokątnej!-usłyszała.
Szli dośc szeroką uliczką. Po bokach stały budynki z różnymi sklepami. Na wystawach stały miotły, różdżki, szaty, kotły i różne inne dziwne rzeczy, w których działanie Vanessa dawniej nie wierzyła. Wokół biegały dzieci w jej wieku wymachując różdżkami i śmiejąc się do rozpuku. "Pewnie oni też jadą do tej szkoły, co ja"-pomyślała.

Dimage
Płomyk
Płomyk

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Pią 20 Lip 2012, 11:11

Rodzina Vanessy stała jak urzeczona, rozglądając się po ulicy Pokątnej.
- Pierwszą, podstawową rzeczą, którą każdy z rodziny mugolskiej powinien wiedzieć, jest zmiana waluty. My płacimy brązowymi knutami, srebrnymi syklami i złotymi galeonami. Pieniądze wymienić można tam - wskazał na wielki budynek z marmuru. - To Bank Gringotta, należy do goblinów. Pójdźmy więc najpierw tam, potem Vanessa pokaże nam swoją listę z książkami i potrzebnymi przyborami, i wszystko kupimy.
Zanim rodzina ruszyła się z miejsca, Albus był już w połowie drogi. Dogonili go pod samym bankiem.
- Zapraszam do środka. Uwaga na gobliny...

Profesor McGonnagal nie wyglądała na zachwyconą jazdą mugolskim samochodem. W pewnym momencie miała szczerą ochotę przemienienia się w kota, bo Silia wyglądała tak, jakby znów chciała zacząć dopytywać się o rzeczy dość oczywiste.
- proszę, w tej sakiewce są wymienione mugolskie pieniądze, na nasze galeony - podała małą sakiewkę Silii. - Byłby za duży tłok, gdyby wszyscy poszli do Banku Gringotta dzisiaj. O, proszę się tutaj zatrzymać, tam jest bar, przez który przechodzi się na Pokątną.
Gdy rodzina wyszła z samochodu, profesor już była po drugiej stronie ulicy. Przywołała ich wszystkich gestem. Weszli do środka i zobaczyli wiele dziwnie ubranych postaci.
- My tylko na Pokątną, Tomie.
Wyszli na podwórko z tyłu budynku. Minerva wyciągnęła różdżkę i stuknęła nią w klika cegieł. Chwile potem stali przed bramą.
- Witamy na Pokątnej. Pierwszsą, i najważniejszą rzeczą, jest zakup różdżki. Zapraszam do Ollivandera, oni są najlepsi w swoim fachu.
mała Silia nieśmiało postawiła kilka kroków.

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Pią 20 Lip 2012, 11:43

Silia zobaczyła uliczkę pełną niesamowitych widoków. Osoby w jej wieku chodziły w tę i z powrotem z magicznymi zakupami, kociołkami, różdżkami. Sklepy sprzedawały rzeczy, o których nigdy nie śmiała marzyć. Niepewnie zrobiła kilka kroków w stronę uliczki, patrząc na szyldy sklepów i szukając sklepu Ollivandera. Udało jej się powstrzymać pisk kiedy zauważyła, że niektórzy nieśli ze sobą klatki ze zwierzętami, bo zawsze chciała mieć zwierzątko.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Pią 20 Lip 2012, 12:12

- To tam, jak skręcisz lekko w prawo, na końcu alejki - Minerva wskazała na obskurny budynek z wielkim szyldem. - Wchodzimy.
Dziewczynka zerknęła jeszcze na napis.
OLLIVANDEROWIE: WYTWÓRCY NAJLEPSZYCH
RÓŻDŻEK OD 382 R. PRZED NOWĄ ERĄ
Gdy Silia weszła do środka, zobaczyło dosłownie wszędzie pudełka.
- Dobry wieczór - rozległ się cichy głos.
Jak spod ziemi wyrósł przed nimi staruszek o wielkich oczach, które w półmroku płonęły blado jak dwa księżyce.
-Oh, kogo ja widzę! Minerva McGonnagal!
- Jak co roku z resztą...
- Jodła, 9 i 1/2 cala, włókno ze smoczego serca, sztywna, prawda? To było moje wspaniałe dzieło...
- I nadal się miewa bardzo dobrze.
- Ah tak. mYślałem, że wkrótce tu przyjdziesz, Silio Harvey. Która ręka ma moc?
- Em... jestem praworęczna.
- Wyciągnij ją. O, tak.
Zmierzył Silii rękę od ramienia do palca wskazującego, potem od nadgarstka do łokcia, a następnie odległości od ramienia do podłogi i od kolana do pachy, a wreszcie obwód głowy.
- Każda różdżka od Ollivandera ma rdzeń z jakiejś potężnej substancji magicznej, panno Harvey. Używamy rogów jednorożca, piór z ogona feniksa i smoczych serc. Nie ma dwóch jednakowych różdżek, podobnie jak nie ma dwóch jednakowych jednorożców, smoków czy feniksów. No i, oczywiście, nigdy się nie osiągnie równie pomyślnych rezultatów, używając różdżki innego czarodzieja.
Silia nagle zdała sobie sprawę, że taśma sama mierzy jej szerokość nosa; pan Ollivander w tym czasie kręcił się przy półkach, zdejmując z nich różne pudła.
- Ta może być dobra... orzech, 14 cali, pióro feniksa. Weź i machnij.
Ledwo Silia dotknęła różdzki, buchneły z niej iskry, podpalając róg szaty Minervy stojącej obok.
- Kasztanowiec i pióro feniksa. Siedem cali. Dość giętka. Proszę spróbować...
Silia spróbowała, ale zanim zdążyła podnieść różdżkę, pan Ollivander znowu wyrwał jej ją z ręki.
- Nie, nie... proszę, heban i róg jednorożca, osiem i pół cala, bardzo elastyczna. No, proszę spróbować...
Kilka minut później obok, na podłodze, wyrósł spory stos pudełek.
- O, niech pani spróbuję tej różdzki... 16 cali, średnio giętka, włókno ze smoczego serca, mahoń w bardzo interesującym, czerwonym kolorze... rzadko używam akurat tego. Ale proszę.
Silia wzięła różdżkę i nagle poczuła uderzenie gorąca w palcach. Wzniosła różdżkę nad głowę, machneła nią ze świstem w dół, a snop czerwonych i złotych iskier wystrzelił z jej końca, jak z laseczki zimnego ognia, rzucając na ściany roztańczone plamki światła. Pan Ollivander zawołał:
- Brawo! Bardzo dobrze, świetnie! No, no, no, to ciekawe... zaiste, niezmiernie ciekawe...
Włożył z powrotem różdżkę do pudełka i owinął ją brązowym papierem.
Silia zapłaciła za różdżkę 7 galeonów i śpiesznie wyszła ze sklepu.
- To gdzie teraz pójdziemy...?

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Pią 20 Lip 2012, 12:42

Powoli idąć uliczką i rozglądając się uważnie dookoła Silia zauważyła sklep z magicznymi zwierzętami i z piskiem przykleiła się do szyby. Zawsze chciała mieć jakieś zwierzątko i miała nadzieję, że uda jej się namówić rodziców w tak niezwykły dzień na właśnie jakiegoś pupilka. Szerokimi ze zdumienia oczami przyglądała się magicznej menażerii nie wiedząć gdzie najpierw ma patrzeć.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Pią 20 Lip 2012, 13:14

Profesor McGonnagal znów się skrzywiła, gdy mała przylepiła się do szyby Magicznej Menażerii i zaczęła obserwować zwierzęta.
- Mamooo, tatoooo, wejdziemy? patrzcie, tak jest napisane w liście!
Rodzice westchnęli. Tymczasem Silia już była w środku, i przechadzała się, podziwiając kocury i sowy. obok ropuch nawet nie przeszła.
Potwornie zapiszczała, gdy zobaczyła czerwonawą sówkę.
- To płomykówka madagaskarska, kosztuje 11 galeonów, i jest u nas pierwszy raz w sprzedaży - powiedziała złotowłosa pracownica, stojącą blisko klatki. - Chce ją pani kupić? Może przenosić niezbyt ciężkie listy, a mieszkanie w sowiarni Hogwartu będzie dla niej idealne. Tylko trzeba uważać, płomykówki często piszczą, gdy przynoszą rankiem pocztę.
W odpowiedzi Silia głośno zapiszczała, a kobieta skrzywiła się.
- Mamo, chcę ją! Proszę... - zrobiła anielskie oczka.
- No dobrze. ile kosztuje, bo nie usłyszałam...?
- 11 galeonów.

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by neuromaniac on Pią 20 Lip 2012, 13:30

Silia przyjrzała się całkiem młodej jeszcze sówce i zaczęła się zastanawiać nad imieniem dla niej. Klatka była dla niej troszkę za ciężka więc jej ojciec wziął ją do ręki kiedy wyszli z powrotem na Pokątną. Po drodze do księgarni Silia wypróbowywała różne imiona i w końcu zdecydowała się:

- Nazwę Cię... Fife. - mała sówka zapiszczała radośnie w odpowiedzi.

5. Nie wyzywaj.
6. Nie spamuj.
7. Nie flooduj.
neuromaniac
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by EveDallas on Pią 20 Lip 2012, 15:06

gdy rodzice Vanessy poszli do banku, ona zawędrowała aż do księgarni. W drzwiach był tłok, więc gdy weszła, zderzyła sie z jakąś ucieszoną, rudowłosą, piegowatą postacię, z nową, błyszczącą różdżką zetkniętą za pas.
Tymczasem szczęśliwa Silia powędrowała do księgarni. Ledwo weszła do esów i Floresów, zderzyła się z czarnowłosą dziewczyną. mruknęłaciche przepraszam, ale wygląd dziewczyny zapadł jej w pamieć...

EveDallas
Ognisko
Ognisko

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 1 z 3 1, 2, 3  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry